ses yalitim cihazi

Ses yalıtımı sesin olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla yapılan izolasyon türüdür. En üst düzeyde yapılan uygulamalar sonucu daha huzurlu ortamlar sağlanmaktadır. Sesin ortamdaki yayılmasını kontrol altına almak ses yalıtımındaki en önemli amaçtır. Ses bir ortamda yayılırken önüne bir engel çıktığı zaman, diğer fiziksel olaylar gibi davranır. Yani sesin bir bölümü çarparak geri yansır. Bir bölümü önünde bulunan engel tarafından yutulur.

Bir ortamda meydana gelen sesin bir bölümü duvara diğer kalan kısmı ise eşyalara çarpmasıyla ses yutumu sağlamaktadır. İnsanlar üzerinde sinirlilik, uyku ve dolaşım sistemi bozukluğu, vücut salgılarında anormallik, hamilelerde erken doğum ve düşük gibi sorunları tetikleyen, kalıcı olarak işitme kayıplarına yol açan gürültüye karşı, ses yalıtımının yapılması gerekiyor. Ses yalıtımı yapılması gereken noktalar üst düzey ses yalıtım süngerleriyle donaltıması gerekmektedir. Başta konutlar olmak üzere, okul, hastane, yurt, otel ve iş yerlerini gürültünün zararlı etkilerinden korunmasını sağlamak için duvar, döşeme, çatı, kapı, pencere ve tesisat elemanlarında yalıtım önemli rol oynuyor.

İnsanları rahatsız eden gürültülü ses, eko ve titreşimlerden kurtulmanın en kolay yöntemi ses yalıtımı uygulamasıdır.
HASTANE MR CİHAZI SES YALITIMI UYGULAMASI
ses-yalitim-gurulti-izolasyonu
İşyerlerinde gürültü, çalışanların verimini düşürüyor ve hatta fabrika, imalathane gibi endüstriyel tesislerde dikkat dağılması sonucunda iş kazaları meydana gelebiliyor. Gürültü aynı zamanda eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencileri de olumsuz yönde etkiliyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan araştırmalar, gürültünün çocuklarda uzun dönemli hatırlama ve kavrama yeteneklerinin azalmasına neden olduğunu ortaya koyuyor.

Huzursuz ortamların oluşmasındaki en büyük etkenlerden biri de gürültü ve rahatsız edici ses titreşimleridir.Bunları yok etmek, artık hayatınızda ses kirliliğinden kurtulmak istiyorsanız izolasyon yaptırmanızı öneririz.

Ses yalıtımı ile ilgili çalışmalar ve gürültü denetimi, sağlıklı ve huzurlu bireyler, temiz bir çevre, dikkat ve iş veriminin artırılarak iş kazalarının önlenebilmesi konularında ülkemiz ve insanlarımız için büyük önem taşıyor.
Ses izolasyonu hem çevrenize hem sağlığınıza olumlu yönde etki sağlayacaktır. Siz bu kötü etkilerden kurtulmak isteyin biz çalışmalarımızı başlatalım.

AKUSTİK SES YALITIM SÜNGERİ İLE SES YALITIMI UYGULAMALARI

Müzik odası, reji odası, stüdyo, ses kayıt ve dublaj odaları gibi mekanlarda ses problemlerinin en az olması gereken yerlerdir. Firmamız tarafından üretilen yanmaz akustik süngerler ve paneller, akustik mekanlarda ki yankılanma, eko ve ses karmaşası gibi problemleri çözmeye yetecek sertifikalı ürünlerdir.

ses yalıtımı

BATERİ ODASI AKUSTİK SES YALITIM SÜNGERİ İLE SES YALITIM UYGULAMASI

Stüdyo gibi kapalı ortamlarda gözlemlenen çınlama, yansıma, saçılma, yutulma gibi karmaşık ses olayları; stüdyodaki duvar, tavan, yer döşemeleri, kolonlar ve dekor malzemelerinin bulunmasından dolayı meydana gelmektedir. Bu ses olayları, akustik düzenleme yapılırken göz önünde bulundurulması gerekenlerin başında gelmektedir. Bu bağlamdaki akustik düzenleme ise akustik yalıtım konusu dâhilindedir.

ses yalıtımı

STÜDYO ODASI AKUSTİK SES YALITIM SÜNGERİ İLE SES YALITIM UYGULAMALASI.

Özet olarak akustiği iyi olan bir stüdyoda, kaynaktan çıkan sesi, bu sesin yansımasından elde edilen sesler kuvvetlendirir nitelikte olmaktadır. Belki de bu sayede orijinal sese gerçekçilik katılmış veya programa daha uygun ses verilmesi sağlanmış olunacaktır. Stüdyo akustiği düzenlenmediği takdirde yani akustik kötü ise bu yansımalar, sesi bozucu nitelik taşımaktadır. Bu şekilde konuşmada anlaşılırlık kaybolabilir, müzikte de özel bazı frekanslar baskınlaşabilir. Genel olarak dinleyici açısından gerçekçilik kaybolur

ses yalıtımı
SES YALITIMINDA KULLANILAN MALZEMELER

Genellikle akustik yalıtım için akustik süngerler, basotect melamin süngerler ve akustik paneller kullanılmaktadır. Bunun dışında ciddi derecede yüksek frekanslı seslerin engellenmesinde bir kaç ürün aynı anda uygulanmalıdır. Kesin sonuç vermesi için kullanılan ürünler, rebonded bondex süngerpan, bariyerli süngerler ve ahşap yünü heraklite gibi malzeler kullanılmaktadır.

Bir kısmı da önünde bulunan engelin diğer tarafına geçer. Bu sebeple her malzemenin bir ses yutma potansiyeli vardır. Ses yalıtımı yapılırken bu ses yutma potansiyelleri en yüksek olan maddeler kullanılır.

ses yalıtımı

Binalar arasındaki gürültü kirliliği rahatsız edici gürültünün kaynağının varlığına bağlıdır. Çakışma iki nedenden kaynaklanabilir:

• Dış kaynaklar (örn. trafik),
• Iç kaynaklar (örn. diğer bir odadaki aktiviteden ötürü, bina tesisatı, vs.) Ses anlamında binalarda iki türlü boşluk vardır:
• Sesi yayan boşluklar veya gürültülü alanlar (mutfak, oturma odası, müzik odası vb.)
• Sesi toplayan boşluklar (yatak odası, sınıf, vb.)

Ses Yalıtım Uygulama Alanları :

Binalarda komşu duvarlar arası ses yalıtım uygulamaları,

Binalarda döşeme arası ses yalıtım uygulamaları,

Enstrüman – Piyano – Bateri – Keman ve Çalgı odalarında ses yalıtım uygulamaları,

Ev Stüdyo, ses kayıt stüdyosu, TV ve radyo stüdyoları ses yalıtım uygulamaları,

Dış cephe ses yalıtım uygulamaları,

Tekne motor kabini ses yalıtım uygulamaları,

Server Odaları ve Kabini ses yalıtım uygulamaları,

Makine odaları, jeneratör odaları, asansör odaları, hidrofor dairesi, kazan dairesi ses yalıtım uygulamaları,
Sunum odası, sinema odası, home theatre (ev sineması) ses yalıtım uygulamaları,
Toplantı odası, konferans salonu ses yalıtım uygulamaları.

Reklamlar
Bu yazı SES YALITIMI içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s