ses yalıtım levhaları

Ses Yalıtımı Malzemeleri | Ses İzolasyon Malzemeleri | Yalıtım ve İzolasyon Ürünleri | Ses Yalıtım.

Üstün Teknoloji Ürünü olan yeni nasil Akustik Ses Yalıtım Panelleri ile kesin ve garantili çözümlerin yanı sıra Güvenliğide ön planda tutmaktadır. Ses yalıtım panelleri yanmaya dirençli olup ,doğal malzemeden üretildikleri için antibakteriyel ve saglıklı ürün sınıfındadır.

Ses Yalıtım ve İzolasyon Malzemeleri :Ahşap yünü ve nispeten kalın sıva sayesinde ses yalıtımı sağlar (+11dB iyileştirme).Yangın dayanımı çok yüksektir.Üç saatten daha fazla süreyle yangının yayılmasını önler.Kalın ve ince sıva olarak iki ayrı katmandan oluşan, kalın bir sıva uygulanır. Diğer mantolama sistemlerinin aksine, duvar darbelere karşı dayanıklıdır.Hafiftir, her türlü hava koşulunda uygulanabilir, hızlı ve pratik olduğu için, işçilik ve zamandan tasarruf sağlar.
ses yalıtım levha

ses yalıtım levhaları
Yapılarda ısıl konfor sağlar. Yapıların içerisindeki sıcaklığı uzun süre koruduğu için, rahatsız edici hava akımlarına engel olur. Kışın sıcak, yazın serin ortam sağlar.Dış cephe duvarlarından kaynaklanan önemli boyutlardaki ısı kaybını Sağlam Cephe Yalıtım Sistemleri ile önleyebilirsiniz. Üstelik, sadece teknolojisinin mümkün kıldığı, kalın sıva uygulaması ile, duvarlarınızın darbelere karşı dayanıklı olmasını da sağlayabilirsiniz.Duvarlarda sıcaklık değişimini önlediği için, termik hareketlerden kaynaklanan çatlakların oluşmasını engeller.Yoğuşmayı önler, yapının nefes alıp vermesini sağlar. Nem, küf ve mantar oluşmasını engeller.İnşaat maliyetlerini düşürür. Duvar malzemeleri ve ısıtma tesisatına daha az yatırım yapılmasını sağlar. Ayrıca bir dış sıva ve boyaya gerek kalmaz.Tüm malzemeler, yüksek teknoloji ürünleri olduklarından, kaliteli ve güvenilirdir.Tüm bu nedenlerle, yaşam kalitenizi yükseltir.

Teknik Özellikleri

Plaka Kalınlığı (mm) 35 50 75 100
Katman Kalınlığı (mm) 5/25/5 5/40/5 5/65/5 5/90/5
Ağırlık (kg/m²) 10,5 13,0 17,5 21,0
Isı Geçiş Direnci-R- (m² K/W) 0,70 1,10 1,80 2,50
Difizyon Direnci (µ) 5 5 4 4
Yangın Dayanım Sınıfı (plaka + sıva) F30 F60 F90 F90

Ahşap rende talaşı (yünü) ile çimentonun özel metotlarla levha haline getirilmesidir. Çimento, ağaç liflerinin tabii elastikiyet özelliğini muhafaza eder ve levhalara dayanıklılık sağlar. Levhalar ara duvar, tavan, zemin ve çatı konstrüksüyonlarında kolaylıkla kullanılır. Binalar yeterli derecede, izolasyonu bulunan levhalar ile izole edildiğinde %50 ısı tasarrufu sağlanır.

Levhaların gözenekli yapısı sıva tutuşunu sağlamlaştırır. Binaların çekirdek, iç ve dış (MANTOLAMA) izolasyonunda kolaylıkla kullanılır. Levhalarının aynı zamanda sese karşı olan izolasyon yeteneği de yüksektir. Okul, hastane, sinema, müzik salonları, TV stüdyoları endüstri binaları, modern çiftlik, plaj ve turistik tesislerin ara duvarları, tavan ve zeminlerinde kullanılarak her türlü sesin başka kısımlarda duyulmasını, rezonansını önler. Soğuk hava depoları inşaatlarında emniyetle kullanılır. Levhaları ses ve ısı izolasyonu için kullanılırken alankaybınıönler, büyük tasarruf sağlar. Yangına karşı olan mukavemeti ve dayanıklılığı ile bugünkü inşaatlarda en ileri sırayı almıştır. (Yanmazlık DIN B1) Ayrıca yüksek rutubet ve neme dayanıklıdır.

Reklamlar
Bu yazı SES YALITIMI içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s