Ses Yalıtımı Kesin Çözüm

Evlerinizde yan komşulardan gelen gürültülü seslerden rahatsız iseniz , izolasyon ses yalıtımı
yaptırın huzurunuz kaçmasın.Ses Yalıtımında %100 varan kesin ve garantili çözüm sunmaktayız. Ses Yalıtım Ve İzolasyonun Önemi : Yaşam alanlarımızı yaşanabilir kılmaktır.Ses Ne Demektir: Titreşen cisimlerin elastik ortamda oluşturduğu basınç değişimlerine kulağın verdiği tepkiye ” SES ” denir.Sesin doğuşu ve yayılması, ortamdaki parçacıkların titreşimi ve bu titreşimlerin komşu parçacıklara iletilmesiyle olur. Einstein’in izafiyat Teorisindede kainatın tüm elementlerinin birbirleriyle baglantı halinde oldugu bir zincir olarak ifade edilir.Ses Oluştuktan sonra kaybolmaz aksine uzay boşluğunda ilerlemektedir.Ses Molekülleri hava moleküllerine çarparak ilerlemektedir.Gürültü Nedir : İstenmeyen ve rahatsızlık hissi uyandıran bütün karmaşalı seslere gürültü denir. Üstün Teknoloji Ve Tasarım ödüllü ses yalıtım malzemeleri ile kesin sonuç verir.

Büyük şehirlerde yaşayanların büyük çoğunluğu çevresel gürültüden fazlasıyla etkilenmektedir. Şehirlerdeki çevresel gürültü kirliliğinin artış hızı etkileyicidir. Günümüzde çevresel gürültü en zararlı ve rahatsız edici çevresel faktörlerden birisidir. 21. yüzyılın eşiğinde çevresel gürültü kirliliği probleminin değerlendirildiği Avrupa Komisyonu Raporunda belirtildiği gibi, Avrupa nüfusunun yaklaşık %20`si (yaklaşık 80 milyon insan) kara bölge olarak tanımlanan, çevresel gürültü düzeyi 65 dBA’dan fazla olan bölgede yaşamaktadır. Yaklaşık olarak 170 milyon insan ise gürültü seviyesinin 55 dBA’yı aştığı gri bölge olarak tanımlanan alanda yaşamaktadır.

Avrupa nüfusunun % 65’inden fazlası aşırı gürültüden etkilenmektedir. Ortalama bir şehir için, gürültü kirliliğinin, yaklaşık olarak %75’i otomobiller, %10’u demiryolu ulaşım araçları, %5’i uçak gürültüsü, %10’u endüstriyel fabrikalar ve inşaat işlerinden kaynaklanmaktadır. Farklı bölge ve şehirler için bu değerler küçük sınırlar içinde değişebilir. Hava ile yayılan gürültülerde kontrol genelde yalıtım (izolasyon), maskeleme veya öteleme teknikleri ile giderilebilir. Gürültünün iletildiği yol (noise path) değiştirilerek gürültünün daha az rahatsız edici seviyelere çekilmesi mümkündür. Bir gürültü probleminin çözümü için aşağıdaki yöntemler esas alınabilir.
Akustiksüngerlerimiz
Kaynakta gürültü azaltmanın maliyeti ürünün tüm maliyetinden daha pahalı olabilmektedir. Bu nedenle, kaynakta gürültü kontrol çalışmaları belirli sınırlar çerçevesinde yapılır. Gürültü perdelerinin maliyeti daha düşüktür. Bu nedenle makul fiyata gürültüyü azaltan gürültü perdeleri çevresel gürültü kontrol aracı olarak günümüzde oldukça popülerdir.
Akustiksünger

Akustiksüngerörneği
Ses yalıtımı : Yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, gürültülü alanlardan çevreye yayılan sesi azaltmak ve sinema, kayıt stüdyosu gibi mekanlarda uygun kullanım koşulları oluşturmak amacı ile yapılan uygulamalardır. Ayrıca:Yaşadığımız konut, okul, işyeri vb. binalar ile çevreyi istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak; kayıt stüdyoları, sinema, konser salonu vb. mekânları istenmeyen seslerden yalıtarak gerekli kullanım koşullarını oluşturmak; jeneratör, hidrofor, kalorifer vb. gürültülü mahalleri yalıtarak çevreye yaydıkları gürültüyü azaltmak amacı ile yapılan uygulamalara “ses yalıtımı” denir. Ses yalıtımı, temel olarak gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar. Ayrıca :Gürültü, düzensiz yapılı, farklı frekans bileşenlerine sahip olan ve genellikle zamana göre, değişken olan istenmeyen ses topluluğudur. Kısaca rahatsız edici ses olarak tanımladığımız gürültü, günümüzde, kentleşmenin doğal bir sonucudur.Özellikle kentleşmenin plansız yürüdüğü bölgelerde, gürültü insan sağlığına ve konforuna zarar veren etkenler arasındadır. Çevredeki bir fabrikanın çıkardığı rahatsız edici sesler, havaalanı çevresindeki yerleşim bölgesinde duyulan şiddetli gürültü, satıcı sesleri, trafik sesleri, komşudan gelen konuşmalar insanlar tarafından farklı dozlarda gürültü olarak algılanarak, rahatsız edici olabilir.Bazı alanlarda ise, düşük ses seviyesi, işin en önemli gereklerinden biridir.
Akustiksünger1
Radyo yayıncılığında ve müzik stüdyolarında ses seviyesinin düşük olmasının gerekmesi, bir hastanede hastalara sessiz ve huzurlu ortam oluşturmak, okulda dışarıdan gelen gürültüleri kesmek, bina yapım aşamasında çözülmesi gereken sorunlardır. Yapılarda huzurlu bir ortam sağlamak için gürültüyle mücadele etmek gerekir. Gürültüyle mücadelede temel olarak iki yöntem kullanılır.Akustik düzenleme ve ses yalıtımı. Akustik düzenleme, kapalı ortamdaki yansıma süresinin düzenlenmesidir.
Akustiksüngermodelleri

Reklamlar
Bu yazı SES YALITIMI içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s