Ses yalıtımlı laminant parke

Türkiye’nin başlıca ürünleri P.E boru izoleleri, P.E ısı yalıtım levhaları, derz dolgu fitilleri, ambalaj sektörüne yönelik destekleyici ve koruyucu özel profiller, darbe ses kesici levhalar, ses yalıtım ürünleri, titreşim sönümlendiriciler, Flexalen ön yalıtımlı borular, vana ceketleri ve diğer çeşitli ürün ve yardımcı mamullerdir.

Tesisat ısı yalıtımı çok randımanlı bir yalıtım olup, yatırımın geri dönüş süresi aylarla ifade edilmektedir. Bunun başlıca nedeni tesisat boru ve kanallarından geçen akışkan sıcaklıkları ile dış ortam sıcaklıkları arasında ki farkların, bina kabuğu yalıtımları ile mukayese edildiğinde çok daha yüksek olmasıdır. Bir kalorifer tesisatında ılık hatta asgari 70°C, buna karşılık bir bina içinde ise azami 23°C sıcaklık hedeflenmektedir.
ses yalıtımlı laminant parke
Bu da tesisat yalıtımında çok daha küçük bir hacim için çok daha yüksek sıcaklık farklarında bir ısı kaybının önlenmesi anlamına gelmektedir. Ancak tesisat yalıtımının genelde çok gözönünde olmaması, çoğu kez bu konunun tüketicinin dikkatinden kaçmasına neden olmaktadır. Halbuki yapılacak tesisat yalıtımının sağladığı enerji tasarrufu yanında yoğuşmayı ve tesisatın korozyona uğramasını da engellediği ve bina içinde istenmeyen gürültülerin oluşmasına mani olduğu da unutulmamalıdır.

Laminat parke altına uygulanır. Parkede neme ve darbe türündeki seslere kesin çözümdür.
Parkenin ömrünü uzatır. Zemindeki pürüzleri alır ve yukarıdan aşağı oluşabilecek darbe türündeki sesleri önler.
1.5, 2 mm ve 3 mm et kalınlıklarında 25 m2, 50 m2 ve 100 m2’lik rulolar halinde üretilir.
piksel

Formaphon – Polietilen darbe ses kesici levha
Yüksek kaliteli kapalı hücre yapısına sahip polietilen köpükten mamüldür.
Ham şaptan geçecek darbe türündeki sesleri önler, ses yutma kapasitesi 23dB (DIN52210) (5 mm için)
Dalgalı olmayan yapısı ile döşeme betonundaki düzensizlikleri ve pürüzleri giderir. Üzerine atılan şap kuruduktan sonra kesinlikle çatlamaz.

ses yalıtımlı laminant parkeler
Döşeme üzerine 10’ar cm bindirme ve bohçalama yöntemiyle serbest olarak serilir. Üzerine 5 cm yüzer şap atılır. Bünyesine su kabul etmez, basınca dayanıklıdır. Et kalınlığı 5 mm olduğu için kotu yükseltmez. Halı altına direk uygulanır. Halının ömrünü uzatır. Betondan gelen soğuğu keser. Talep üzerine 8 mm et kalınlığında ürün de şap altında kullanılır.

İsteğe göre atılan şap üzerine parke,seramik, mermer, marley, halı gibi kaplamalar yapılır. Ters çatı sisteminde izole edilecek düz çatılarda CPE, PVC gibi tek kat kullanılan membranların altına beton pürüzlerinden koruma örtüsü olarak uygulanır.

Yeni dökülen betona yapışmaz ve beton pürüzünü aldıktan sonra aynı rulo inşaat süresince çeşitli defalar kullanılır.
10 mm et kalınlıkta, 50 m uzunlukta ve 1m eninde polietilen köpük yeni dökülen beton yüzeyler üzerine örtü olarak kullanılır. Kışın betonun kimyasal reaksiyon sonucu çıkan ısısını içinde tutarak kaybını önler ve daha hızlı kür sağlar. Buhar geçirimsizdir ve bünyesine su almaz. Açık havada izolasyon özelliği kaybolmaz. Yazın ise dökülen betonun su kaybını azaltarak istenmeyen çatlakların oluşumunu önler.

Reklamlar
Bu yazı SES YALITIMI içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s